Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W październiku, po 3 latach przerwy, wraca opera do OKF

Facebook Twitter

Ośrodek Kultury Filmowej w październiku zapowiada powrót wyjątkowo chętnie wybieranych przez widzów przedstawień. Kino wraca do bezpośrednich transmisji na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Yorku.

fot. okf.czest.pl

W nowym sezonie począwszy od 22 października zobaczymy 10 tytułów z najwybitniejszej sceny operowej świata.

Iwona Kwincińska: Jest to o tyle wyjątkowe wydarzenie, że będą to transmisje odbywające się równoległe z przedstawieniami nowojorskimi, czyli widzowie w Częstochowie będą mogli podziwiać 10 oper w tym samym czasie, kiedy będą je oglądać widzowie w Nowym Jorku. Opery zwykle zaczynają się po godzinie 18:00 i są to te przedstawienia, które w Nowym Jorku mają miejsce około południa. Wybrane 10 oper to opery o szczególnym znaczeniu.

Jak mówi Iwona Kwincińska, kierowniczka kina studyjnego OKF Iluzja, transmisje na żywo wracają po prawie 3-letniej przerwie. Nie zabraknie światowych premier, które będą mogli obejrzeć równocześnie co światowa widownia, także częstochowscy miłośnicy opery:

Iwona Kwincińska: „Medea” to pierwsza opera, którą zaprezentujemy już 22 października, o godz. 18:55. „Medea” Cherubiniego z Sondrą Radvanovsky w głównej roli. Premiera w tym sezonie to są „Godziny” Kevina Putsa i wreszcie „Czempion” Blancharda. W czasie całego sezonu operowego podziwiać będziemy takie operowe gwiazdy jak Piotr Beczała, Lise Davidsen, Joyce DiDonato, Renée Fleming, Nadine Sierra, Sonja Jonczewa.

Październik w OKFie to też powrót retransmisji sztuki teatralnej z National Theatre w Londynie. Teatr i operę ze światowych scen na ekranie Kina Iluzja polecała Iwona Kwincińska.

fot. facebook.com/kinostudyjneokfiluzja

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024