Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W oświacie lato to czas na remonty: Docieplenia, liftingi i większe remonty w przedszkolach, szkołach i TZN

Facebook Twitter

Kolejne częstochowskie placówki edukacyjne przejdą metamorfozę. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację dwóch przedszkoli. Miejskiego Przedszkola nr 13 przy ul. Gwiezdnej i Przedszkola nr 25 przy ul.

Wittiga. Jak zapowiada Włodzimierz Tutaj – jeśli przetargi uda się rozstrzygnąć zgodnie z planem, prace zakończą się w tym roku:

Włodzimierz Tutaj: Wykonawcy wyłonili w postępowaniu przetargowym, w dwóch postępowaniach powinni zakończyć pracę w ciągu 4 miesięcy od momentu podpisania umowy. Oprócz tego ruszyła duża inwestycja termomodernizacyjna związana z największą częstochowską szkołą, czyli Technicznymi Zakładami Naukowymi. Jest to największa z wymienionych inwestycji o wartości 12 mln 200 tys. złotych.

Obecnie w mieście realizowanych jest sporo innych inwestycji w placówkach edukacyjnych. Prace nasilają się zwyczajowo w wakacje, gdy w budynkach nie ma uczniów, a remonty można przeprowadzić sprawniej. Ich ogólna wartość to ponad 30 mln zł. Po wakacjach w wielu placówkach uczniowie zauważą zmiany:

Włodzimierz Tutaj: Prace trwają w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Miejskim Przedszkolu nr 9, szkołach podstawowych nr 22, 36 i 42, w II, VIII i IX Liceum Ogólnokształcącym. Podpisywana jest także umowa na budowę nowego Miejskiego Przedszkola nr 29 przy ul. Osada Młyńska. Zakończyła się natomiast rozbudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego na Parkitce

– informował rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024