Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Olsztynie wybudują interaktywne przejście dla pieszych

Facebook Twitter

Czujniki ruchu, komunikaty dźwiękowe, odblaskowe znaki drogowe i dodatkowe oświetlenie- to wszystko ma poprawić bezpieczeństwo pieszych w jurajskim Olsztynie. 

Właśnie ogłoszony został przetarg na budowę interaktywnego przejścia dla pieszych, ma pojawić się w Olsztynie w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej, w obrębie skrzyżowania ul. Kühna z ul. Szkolną. Wprowadzona zostanie tam także nowa organizacja ruchu – wschodnia część ulicy Szkolnej będzie jednokierunkowa. A przed wyjściem ze żłobka staną barierki.

To nie koniec z nowości. Na ulicy Olsztyńskiej w Biskupicach ustawiony zostanie radar z wyświetlaczem informujący m.in. o wysokości mandatu, jaki można zapłacić za przekroczenie dozwolonej prędkości, to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy wielokrotnie informowali o zagrożeniu ze strony piratów drogowych.

I jeszcze jedna inwestycja w Olsztynie niebawem powstanie. Przetarg wyłoni także wykonawcę przebudowy dwóch ulic (Wrzosowej i Konwaliowej) w Odrzykoniu i budowy tłuczniówki (Morelowej) w Skrajnicy.

Termin składania ofert mija 20 kwietnia 2022 r.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024