Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Olsztynie powstało Centrum Rehabilitacji i Wsparcia Psychospołecznego im. Jana Pawła II

Facebook Twitter

W Olsztynie powstało Centrum Rehabilitacji i Wsparcia Psychospołecznego im. Jana Pawła II. Ośrodek został wybudowany z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. W zamyśle ma pomagać wszystkim potrzebującym. Obecnie jest szkołą dla ukraińskich dzieci. 

fot Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

Centrum powstało w Olsztynie przy ul. Mstowskiej.. Docelowo ośrodek będzie pomagał dzieciom i młodzieży z problemami, teraz służy jako placówka opiekuńczo-wychowawcza dla prawie setki małych uchodźców z Ukrainy. Dzieci na początku marca ubiegłego roku znalazły schronienie i opiekę w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości w Olsztynie. Centrum Rehabilitacji i Wsparcia, to będzie ważne dla nich miejsce.

fot Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

Dotąd zajęcia szkolne odbywały się tam, gdzie uchodźcy mieszkali, czyli na terenie ośrodka rekolekcyjnego „Święta Puszcza”. Od teraz dzieci mają nowy obiekt i nowe klasy. Tu mogą się nie tylko uczyć, ale i poczuć trochę normalnego dzieciństwa. Uroczyste otwarcie ośrodka odbyło się we wtorek (24.01). Wziął w nim udział Wiaczesław Wojnarowśkyj, konsul generalny Ukrainy w Krakowie.

fot Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024