Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W niedzielę w ramach IV kolejki Fortuna 1. ligi Skra Częstochowa zagra z Bruk-Bet Niecieczą

Facebook Twitter

Skra Częstochowa przygotowuje się do kolejnego ligowego meczu, w niedzielę w Bełchatowie podejmie Bruk-Bet Niecieczę.

Daniel Flak, rzecznik prasowy Skry Częstochowa

Częstochowianie dobrze rozpoczęli tegoroczne zmagania, po trzech kolejkach spotkań plasują się na 9 miejscu w tabeli Fortuna 1.Ligi mając na koncie 4 punkty:

Daniel Flak: Myślę, że ten początek jest bardzo optymistyczny. Rozpoczęliśmy od wywiezienia punktów z bardzo trudnego terenu w Chorzowie. 0:0 z Ruchem. Tydzień później wygraliśmy z Chojniczanką po bardzo dobrym spotkaniu, w którym absolutnie zdominowaliśmy przeciwnika, kontrolowaliśmy ten mecz na przestrzeni całego spotkania. W ostatni weekend przegraliśmy z Łódzkim Klubem Sportowym, natomiast myślę, że gra naszych piłkarzy stanowi też świetny prognostyk na przyszłość, na te kolejne spotkania i myślę, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co nasza drużyna zaprezentowała na starcie rozgrywek

– podsumował w naszym studiu początek ligowych zmagań w wykonaniu Skry w nowym sezonie Daniel Flak, rzecznik prasowy częstochowskiego klubu. Kibice liczą na drugą wygraną, szansa na to już w ten weekend:

Radio Jura: IV kolejka już 7 sierpnia, w najbliższą niedzielę Skra Częstochowa zagra z Bruk-Bet Niecieczą

Daniel Flak: Dokładnie, jest to dość doświadczony przeciwnik i przeciwnik, który jest spadkowiczem z Ekstraklasy, natomiast wszyscy znamy jakość i siłę tej drużyny. Mają w składzie wiele indywidualności, które z pewnością mogą nam zagrozić, ale myślę, że nasz sztab szkoleniowy na tyle dobrze przygotuje zespół, że będziemy stanowili trudnego przeciwnika dla Niecieczy.

W meczu z Niecieczą częstochowianie będą gospodarzem, to spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Bełchatowie. W poprzednim sezonie Skra, jako beniaminek pewnie utrzymała się w lidze, ostatecznie zajmując 13 miejsce w tabeli. Jak będzie tym razem?

Daniel Flak: Podchodzimy do tego z chłodną głową, na spokojnie, natomiast myślę, że nasza kadra jest na tyle silna po tych letnich transferach, na tyle się wzmocniliśmy, że możemy sprawić kilka naprawdę fajnych niespodzianek w tej lidze. Celem oczywiście jest utrzymanie, natomiast myślę, że siła naszej kadry i fakt, że Ci piłkarze są już nieco bardziej doświadczeni na zapleczu Ekstraklasy, mogą sprawić, że osiągniemy naprawdę dobry wynik w tym sezonie.

Celem jest utrzymanie, ale wierzymy w siłę naszej kadry

– mówi Daniel Flak rzecznik prasowy Skry Częstochowa. Skrzacy nowy sezon rozpoczęli w odmienionym składzie:

Radio Jura: Kto doszedł? Kto jest liderem na ten moment?

Daniel Flak: Dokonaliśmy wielu transferów. Jest kilku młodych zawodników, także kilku bardziej doświadczonych. W tym momencie z bardzo dobrej strony prezentuje się Damian Hilbrycht, Filip Kozłowski, także Jakub Bursztyn między słupkami stanowi prawdziwą gwarancję solidności. Myślę, że te pozostałe transfery również się sprawdzą. Chłopaki wprowadzają się do zespołu, drużyna też już zaczyna się zgrywać i myślę, że będzie to szło w bardzo dobrym kierunku.

Z Danielem Flakiem rozmawiała Katarzyna Fica.

Niedzielny mecz z Bruk-Bet Niecieczą rozpocznie się na stadionie w Bełchatowie o godzinie 15:00

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024