Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W najbliższy weekend Eco-Team AZS Stoelze Częstochowa zainauguruje nowy sezon siatkarskiej 2 ligi

Facebook Twitter

Przypomnijmy, w maju klub otrzymał statut Akademickiego Związku Sportowego, a kibice znów będą mogli oglądać siatkarzy w Hali Polonia.

fot. TaniaVdB/pixabay.com

Przed sezonem do zespołu dołączył także przyjmujący Michał Żuk, który na początku swojej kariery występował pod Jasną Górą oraz święcił sukcesy z legendarnym częstochowskim AZS-em:

Może nie pokrzykuję, ale staram się, żeby chłopaki wiedziały o tym, że jak przychodzą na trening, żeby dawali z siebie wszystko bez względu na to, czy trener patrzy, czy nie, bo oni to robią też dla siebie i nie potrzeba bata żadnego. Oni muszą wiedzieć, że przychodzą pracować, wychodzą po treningu, mogą iść do domu, mogą spędzać ten czas inaczej, ale trening jest po to, aby pracować. Na pewno są głosy w klubie, żeby nawiązać do tych tradycji, bo szkoda całej tej historii. Ja też tutaj zaczynałem swoją karierę seniorską, więc kiedyś AZS – jak się mówiło – to aż ciarki przechodziły. Zawodnicy tu grali wiadomo jacy i nie trzeba reklamować nikogo. Sam mieszkam w Częstochowie i chciałbym, żeby ta siatkówka na najwyższym poziomie wróciła tutaj do Częstochowy. 

Pierwszy mecz AZS-u odbędzie się w niedzielę (27.09) w Hali Polonia. Przeciwnikami naszych siatkarzy będzie Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla:

Hala Polonia kiedyś była takim – że tak powiem – 7 zawodnikiem czy 8 nawet, bo wiadomo było, że hala zawsze doping na maksa, szaleni kibice z Klubu Kibica i to na pewno robiło wrażenie na nas i na przyjezdnych. Tutaj brakuje tego, brakuje tych kibiców, brakuje tego wsparcia i mam nadzieję, że się to zmieni. Mamy okazję teraz  w ogóle pierwszy mecz zagrać na Hali Polonia 27 września, więc wszystkich zapraszam, ale to jakieś nawiązanie do wcześniejszych lat będzie.

Początek spotkania w niedzielę o 16.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2021