Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W mieście powstanie ponadgimnazjalna klasa integracyjna

Facebook Twitter

Kolejna edukacyjna luka zostanie załatana. W Częstochowie powstanie pierwsza klasa integracyjna na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Zostanie utworzona w VIII Samorządowym LO w Zespole Szkół. Będzie szansą kontynuowania nauki dla uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Czym różni się klasa integracyjna od zwykłej klasy?

Klasa ta charakteryzuje się tym, że w klasie integracyjnej jest 20 uczniów, od trzech do pięciu osób niepełnosprawnych. W klasie zajęcia prowadzi dwóch nauczycieli. To ogromna szansa na rozwój dla uczniów zarówno zdrowych, jak i tych z orzeczeniami, ponieważ przy takim systemie pracy nauczyciele na pewno mogą poświęcić im więcej uwagi niż w dużych klasach.

– wyjaśniała dyrektorka liceum samorządowego Ilona Walczak-Dądela. Miasto ulokuje uczniów z niepełnosprawnościami w Zespole Szkół na Północy w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Kukuczki.

Rekrutacja jest elektroniczna i jeżeli chodzi o nabór do klasy integracyjnej również jest elektroniczny. Jednak, jeżeli chodzi o uczniów z orzeczeniem, to prosimy ich rodziców, by zgłaszali się do nas wcześniej, ponieważ chcielibyśmy omówić pewne tematy, chcemy zobaczyć orzeczenia, po to, by po rozmowie móc stwierdzić, czy dziecko w naszej szkole będzie mogło się dobrze realizować.

Budynek przy ul. Kukuczki 30 jest odpowiednio przygotowany do pracy z młodzieżą niepełnosprawną, wyposażony w podjazdy i windę, odpowiednie kryteria spełnia również kadra nauczycieli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj