Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W miejskim szpitalu w Częstochowie, po przerwie znów działa porodówka

Facebook Twitter

W ubiegłym tygodniu dyrekcja lecznicy wstrzymała przyjęcia na oddziały ginekologii i położnictwa. U jednego z pracujących tam lekarzy stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Po przeprowadzeniu testów, wyniki okazały się ujemne, a rodzące pacjentki znów trafiają do placówki przy ul. Mickiewicza.

Oddział Ginekologii i Położnictwa wznowił przyjęcia w sobotę około godziny 9, gdyż wszystkie badania, które pobraliśmy personelowi, wszystkie wymazy wyszły ujemne, czyli nikt z personelu nie był zarażony koronawirusem. Zaraz po otrzymaniu wyników, które nadeszły w nocy, w sobotę rozpoczęliśmy przyjęcia i normalnie oddział w tej chwili działa, dyżuruje, przyjmuje pacjentki. 

– jak mówi Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego, nadal z uwagi na koronawirusa, nie zdecydowano się na wznowienie porodów rodzinnych. Opiekę nad pacjentkami w tym czasie może sprawować tylko personel medyczny…

Jest zakaz odwiedzin w szpitalu i ze względu na wymogi, które stawia Konsultant Wojewódzki nie możemy pozwolić na towarzyszenie pacjentkom w porodach, ponieważ są pewne wymagania lokalowe i inne, których ten oddział aż tak nie spełniał, w związku z czym niestety w tej chwili biorąc pod uwagę wzrastająco ilość zakażeń w naszym regionie nie możemy zezwolić na towarzyszenie pacjentkom przy porodzie. 

– dodaje dyrektor miejskiego szpitala Wojciech Konieczny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj