Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Lublińcu w rejonie cmentarzy też zmieni się organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Facebook Twitter

Coraz większy ruch na ulicach w rejonie częstochowskich cmentarzy. Specjalne rozwiązania dotyczące organizacji ruchu będą obowiązywać 1 listopada w poniedziałek od 6.00 rano do 21.00. Pojedyncze, dodatkowe modyfikacje będą występowały w zależności od lokalizacji także przed i po 1 listopada. Zmiany także przy cmentarzach w Lublińcu.

1 listopada w Częstochowie

Tutaj zmiany będą obowiązywać od piątku (29.10) do wtorku (2.11). Policjanci apelują do kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. A zmiany wprowadzone zostaną w rejonie dwóch cmentarzy w Lublińcu. Cmentarza parafialnego przy Plebiscytowej, i cmentarza komunalnego przy ul. Spokojnej. O zmianach będzie informować ustawione tam oznakowanie pionowe.
Na miejscu – w rejonie cmentarzy, pojawią się też oczywiście policjanci z lublinieckiej drogówki. Będą dbać o bezpieczeństwo ale też o płynność ruchu.

1. Cmentarz parafialny przy ul. Plebiscytowej

Cmentarz znajduje się pomiędzy ulicami Plebiscytową, Cmentarną i Powstańców Śl. W czasie dni świątecznych zostaną wyznaczone miejsca parkingowe w ul. Cmentarnej, Szaforza, Plebiscytowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do ul. Nowej), Dworcowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do ul. K. Miarki). Z tego względu wprowadzone zostaną zmiany w zakresie dopuszczonych kierunków jazdy:
– ul. Cmentarna, na co dzień dwukierunkowa, stanie się jednokierunkowa od ul. Powstańców Śl. do ul. Plebiscytowej,
– ul.. Plebiscytowa na odcinku od ul. Paderewskiego do ul.. Cmentarnej, na co dzień dwukierunkowa, będzie jednokierunkowa od skrzyżowania z ul. Cmentarną do skrzyżowania z ul. Paderewskiego

2. Cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej

Cmentarz znajduje się w części zachodniej miasta. Dojazd do cmentarza odbywać się będzie od ul. M.C. Skłodowskiej, ul. Spokojną. Na czas trwania świąt ul. Spokojna stanie się drogą jednokierunkową; wyjazd z cmentarza odbywać się będzie ul. Cyrana. Cmentarz posiada wyznaczony parking.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj