Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Lublińcu powstanie Centrum Rekreacyjne. Jest umowa

Facebook Twitter

W Lublińcu przy ul. Powstańców Śląskich powstanie Centrum Rekreacyjne. Miejscowe władze właśnie podpisały umowę z wykonawcą opiewającą na prawie 9 milionów złotych.

fot.lubliniec.eu

Znikną korty tenisowe, stare urządzenia placu zabaw oraz istniejący taras budynku basenu krytego. Do rozbiórki idą także boiska wielofunkcyjne, a w ich miejscu zostaną wybudowane nowe. Przy ul. Powstańców Śląskich wybudowane zostaną m.in pola do mini–golfa i place zabaw, także wodne. Wszystko zostanie uzupełnione parkingami.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.500.000 zł. Wartość zadania wynosi 8.806.800 zł, a zatem z budżetu miasta musimy dołożyć do tej inwestycji 4.306.800 zł. Dodam również, że powyższa inwestycja stanowi 18 punkt mojego programu wyborczego z 2018 roku. W trzech edycjach programu Polski Ład ubiegaliśmy się łącznie o dofinansowanie 8 inwestycji na łączną kwotę 135.525.000 zł. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 8.395.000 zł zaledwie na 2 zadania, tj. wyżej opisaną budowę Centrum Rekreacyjnego oraz przebudowę dróg ul. Kilara, ul. Hadyny i drogi oznaczonej 526aKDL.

Niestety nadszedł trudny czas, kiedy nie możemy realizować nowych inwestycji na satysfakcjonującym nas poziomie. Z uwagi na niekorzystne zmiany w przepisach podatkowych, Miasto Lubliniec z tytułu ubytku wpływu z tytułu podatku PIT będzie tracić ponad 7 mln zł rocznie. Nie jestem przeciwnikiem obniżania podatku PIT, jednak nie może się to odbywać kosztem samorządów i jest to niezgodne z art. 167 ust. 1 i 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

– pisze na stronie lubliniec.eu Edward Maniura, burmistrz miasta.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023