Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W listopadzie specjalny pociąg do układania torów wjedzie na linię PKP: Herby Nowe – Kalina – Rusiec Łódzki

Facebook Twitter

Rozpoczyna się przebudowa ważnego odcinka w naszym rejonie. Wykonawca już rozpoczął roboty torowe i sieciowe.

Obok prac utrzymany jest ruch pociągów po jednym torze, informuje pasażerów PKP.

Obok prac utrzymany jest ruch pociągów po jednym torze. Wykonawca rozpoczął już roboty budowlane na 14-kilometrowym odcinku od miejscowości Kalina do stacji Herby Nowe i Wręczyca. Prace prowadzone są także na 11-kilometrowym szlaku Miedźno – Działoszyn. Budowę nowych torów poprzedza demontaż wyeksploatowanych elementów linii kolejowej. Brygady wykonawcy sukcesywnie usuwają tory oraz urządzenia przytorowe. Demontowana jest stara sieć trakcyjna. Wykonawca już montuje fundamenty nowych konstrukcji a w listopadzie zaplanowano na linii prace zmechanizowane. 

Mimo utrudnień i prac na torach pod Częstochową, ruch pociągów zostanie utrzymany, informuje nas Katarzyna Głowacka z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych. Efektem prac będzie krótsza podróż, a pociągi mają na tej linii poruszać się z większą prędkością…

Przebudowane tory, nowe urządzenia zabezpieczające umożliwią prowadzenie pociągów pasażerskich z prędkością do 140 a towarowych do 120 km/h. Zwiększy się przepustowość trasy tzn. na tory będzie mogło wyjechać więcej pociągów. Zakres prac to wymiana ponad 130km torów, sieci trakcyjnej oraz ponad 150 rozjazdów, zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz drogowym dzięki modernizacji 24 przejazdów a także zostanie wybudowane lokalne centrum sterowania w Herbach. 

– jak dodaje Katarzyna Głowacka z PKP Polskich Linii Kolejowych, dzięki inwestycji usprawniony zostanie również transport kolejowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj