StartWiadomość dnia Wiadomości

W lipcu skończą się prace związane z odwodnieniem Grabówki

Do tej pory podobnego odwodnienia dramatycznie brakowało, co utrudniało też inwestowanie w lokalne drogi Grabówki. Jak wyglądają aktualnie prowadzone prace?

-mówi kierownik budowy Zbigniew Ujejski. W ramach odwodnienia Grabówki budowane są kolektory deszczowe o łącznej długości 1356 m, w dzielnicy powstaje także ogromny zbiornik. Będzie zbierał wodę z obszaru blisko 62 hektarów. Są dalsze plany miejskie w rozwój sieci odwadniającej w Częstochowie:

Jeżeli mówimy o bezpieczeństwie przeciwpowodziowym i komforcie mieszkańców, to gdyby udało się pozyskać- oprócz Kiedrzyna i Grabówki- dodatkowo środki na Północ, to całą północną część naszego miasta mielibyśmy zabezpieczoną przed opadami, podtopieniami (…)

-mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Inwestycja na Grabówce współfinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota zadania wraz z budową drogi to ponad 24,5 mln zł. Wraz z budową w Kiedrzynie inwestycje razem pochłoną dwa razy tyle. Mieszkańcy zyskają w tym rejonie w ramach inwestycji także 1200 metrów nowej drogi, która połączy się z ul. św. Rocha:

-dodaje Paweł Rękas, dyrektor projektu w Miejskim Zarządzie Dróg i Transportu. Prace na Grabówce potrwają do sierpnia. W ramach oszczędności poprzetargowych budowę kanałów deszczowych i częściową przebudowę przejdą dodatkowo ulice: św. Pawła, Odrodzenia, Pawia, Irysowa i Dawna.

Zostaw komentarz