Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Kłobucku zachorowań na Covid-19 jest niewiele. Szpital rejonowy może pracować bez zmian

Facebook Twitter

W Szpitalu Rejonowym w Kłobucku, mimo wzrostów zachorowań w tej fali, medycy radzą sobie z COVID-19. Mimo, że mamy 4 falę pandemii, to nie odnotowuje się tam większej liczby zakazem koronawirusem wśród pacjentów.

fot. klobuck.naszemiasto.pl/

Mało osób jest tutaj hospitalizowanych z związku z pandemią, dlatego szpital może normalnie funkcjonować bez potrzeby zmian na oddziałach:

W naszym szpitalu, na szczęście, czwarta fala jeszcze nie dotarła. W tej chwili nie mamy pacjentów, którzy mają dodatni wynik covidowy. Wszyscy pacjenci w szpitalu, których mamy w tej chwili, są to pacjenci z innymi schorzeniami. Ogólnie na terenie powiatu kłobuckiego nie notujemy dużej liczby zachorowań. Być może rok temu dużo osób przechorowało, część osób się zaszczepiła

– tłumaczy Joanna Maruszczyk – dyrektor Szpitala Rejonowego w Kłobucku. W ostatnich dniach zaledwie dwóch pacjentów tutaj otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Większą liczbę pozytywnych przypadków odnotowuje się w punkcie wymazowym działającym przy lecznicy:

W ciągu tygodnia trafił się jeden pacjent, który miał wynik dodatni i został przewieziony do szpitala stricte covidowego – tam, gdzie jest oddział covidowy. W tej chwili to Częstochowa lub Blachownia. W weekend było spokojnie, ani jednego pacjenta z dodatnim covidem. Zdarzają się pacjenci, teraz już coraz więcej jest takich pacjentów, gdzie się pojawia wynik dodatni, ale jest to liczba średnio 5 osób na dobę. Są to raczej osoby, które mogą leczyć się w domu.

Z mikrofonem odwiedziliśmy Szpital Rejonowy w Kłobucku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj