Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestycje dla wojska

Facebook Twitter

Polska Grupa Zbrojeniowa zapowiada inwestycje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na terenie Częstochowy do uruchomienia produkcji na potrzeby wojskowe przymierza się Maskpol. 

fot. Maskpol

Przedsiębiorstwo z powiatu kłobuckiego stało się właścicielem dwóch działek inwestycyjnych i znajdującego się na ich terenie dwupiętrowego budynku. Chodzi o obszary pod działalność gospodarczą w strefie ekonomicznej. Obiekt stanie się siedzibą częstochowskiego wydziału produkcyjnego spółki z Konieczek, która jest największym krajowym producentem wyposażenia indywidualnego dla żołnierzy i innych funkcjonariuszy służb mundurowych.

Jak informuje Polska Grupa Zbrojeniowa – całość inwestycji została sfinansowana ze środków własnych przedsiębiorstwa, a gdy już zostanie ukończona, prace ma tam znaleźć nawet 250 osób. Władze Częstochowy z otwartymi ramionami witają kolejnych inwestorów w strefie licząc na przede wszystkim właśnie na nowe miejsca pracy. Jest szansa, że produkcja zostanie uruchomiana w I kwartale przyszłego roku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022