Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Galerii Jurajskiej też się zaszczepimy. Dostępne wszystkie rodzaje szczepionek

Facebook Twitter

Można przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19 nawet podczas zakupów. Nowy punkt szczepień powszechnych w Częstochowie, działa już w Galerii Jurajskiej. To pierwsze w tej części woj. śląskiego centrum handlowe, w którym otwarto takie miejsce.

Na szczepienie może zgłosić się tutaj każdy, nie tylko mieszkańcy, ale także turyści. Nie potrzeba żadnej rejestracji, a procedury przejdziemy na miejscu.

Punkt powstał w jednym z lokali na 2. piętrze centrum handlowego, którego przestrzeń w tym celu specjalnie zaadaptowaliśmy tak, aby zapewnić prywatność i komfort osobom, które zdecydują się na zastrzyk. W nowym punkcie cała procedura związana z szczepieniem jest uproszczona. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować. DO punktu można wejść spontanicznie przy okazji wizyty w galerii. Zainteresowani szczepieniem muszą mieć przy sobie tylko dokument tożsamości, na miejscu wypełnić formularz.

Oby tylko nie zabrakło chętnych, bo punkt jest przygotowany do podania nawet 500 szczepionek dziennie. Ponieważ proces szczepień w kraju wyhamował, galeria będzie do tego zachęcać, mówi Tomasz Pietrzak. Co ważne punkt wpisuje się również w rozszerzenie szczepień na osoby nieletnie od 12 roku życia:

W punkcie mogą szczepić się zarówno osoby, które ukończyły 18 rok życia, jak i dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. W przypadku młodzieży między 12 a 16 rokiem życia konieczne będzie wcześniejsze umówienie wizyty. Istnieje także możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki. Jeżeli chodzi o dostępność preparatów, na miejscu będzie można skorzystać zarówno z jednodawkowych firmy Johnson & Johnson, jak również dwudawkowych Astra Zeneca, Moderna, Pfizer 

– informował Tomasz Pietrzak z Galerii Jurajskiej. Punkt działać będzie do odwołania w godzinach pracy centrum. Dotąd w samej tylko Częstochowie w pełni zaszczepione jest ok. 46% mieszkańców, co daje nam 37. miejsce w rankingu szczepień we wszystkich powiatach woj. śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj