Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W dwa lata budynek UJD dla wydziału lekarskiego?

Facebook Twitter

To już finisz, jeśli chodzi o pierwszą otwartą rekrutację na nowo otwarty kierunek lekarski Uniwersytetu im. Jana Długosza. Przypomnijmy częstochowska uczelnia zdobyła zgodę na kształcenie medyków niespełna dwa miesiące temu, a już zainteresowanie potencjalnych studentów było rekordowe. 19 kandydatów stara się o jedno miejsce.

Udało się uzyskać uprawnienia, ale wciąż UJD musi spełnić wszystkie warunki ministerialne, także w temacie infrastruktury dla wydziału. Budowa Centrum Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJD to inwestycja zaplanowana przy ul. Chłopickiego:

Sławomir Letkiewicz: Tak się składa, że otrzymałem projekt koncepcyjny Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu naszego uniwersytetu, gdzie mają mieścić się placówki dla naszego wydziału. Gospodarzami będą koledzy z innych wydziałów, dlatego że tematycznie te pracownie są zbieżne, dlatego nie tylko nasz wydział będzie korzystał, są trudne do realizacji, ale ponieważ budujemy to od podstaw, także będzie nam łatwiej

– zapowiada prof. dr hab. nauk medycznych Sławomir Letkiewicz – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UJD. W nowym budynku przy ul. Chłopickiego znajdą się wszystkie wymagane pracownie dla wydziału lekarskiego:

Sławomir Letkiewicz: Ma być prosektorium, pomieszczenie przeznaczone dla nauczania anatomii, wieloprofilowa pracownia technik molekularnych, laboratorium analizy leków, biomateriałów, pracownia fizjologii człowieka, laboratorium chemii leków, technologii i postaci leków, laboratorium farmakologii i toksykologii, pracownia patomorfologii, laboratorium mikrobiologii klinicznej, pracownia histologii, embriologii, laboratorium biochemii medycznej i wszystkie inne pomieszczenia, które są wymagane przepisami, żeby te pracownie, laboratoria mogły funkcjonować.

Budowa wydziału do kształcenia medyków rozpocznie się w przyszłym roku, potrwa zapewne ponad 2 lata:

Sławomir Letkiewicz: Projekt jest piękny, piękny budynek. Myślę, że firma która wygra przetarg powinna dać tam taką ofertę, że okres około 2-letni lub trochę dłuższy powinien wystarczyć na ukończenie tej inwestycji

– dodaje prof. Sławomir Letkiewicz z częstochowskiego uniwersytetu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj