Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Dolinie Miłosierdzia powstają ochronne maseczki

Facebook Twitter

W szycie maseczek ochronnych włączyła się już większość z 16 zgromadzeń zakonnych znajdujących się na terenie Częstochowskiej Doliny Miłosierdzia. Materiał na maseczki został kupiony ze środków Fundacji ufam Tobie.

Nadal można wesprzeć inicjatorów akcji potrzebnymi materiałami, szczególnie że gotowy produkt dociera do szpitali, bezdomnych i wszystkich chętnych rodzin:

Gdyby okazało się, że komuś tej maseczki brakuje – a przecież od czwartku wprowadza się obowiązek ich noszenia – to zapraszamy każdego dnia między godziną 15 a 16, można przyjść. To ulica Kordeckiego 49, tam taką maskę można otrzymać więc zapraszamy. Nasze zdrowie jest najważniejsze, zabezpieczmy się, abyśmy mogli za kilka tygodni bezpiecznie się spotkać.

– mówi prezes fundacji Jolanta Kobojek. Kilkaset maseczek ochronnych trafiło już na Wielkanoc do części mieszkańców. Maseczki cieszą się ogromnym wzięciem, szczególnie przed najbliższym czwartkiem 16 kwietnia, gdy ich używanie w miejscach publicznych stanie się obowiązkowe.

Możliwości są sporę ale nie ukrywam, że problemem jest zakup i dostępność materiału do ich szycia. Przyjmujemy założenie, że każdy może otrzymać 5 takich maseczek, aby nie okazało się, że ktoś odejdzie od nas bez tego niezbędnego zabezpieczenia.

– dodaje Jolanta Kobojek, prezes Fundacji ufam Tobie.

foto: www.facebook.com/fundacjaufamtobie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021