Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W dniach 9-11 czerwca po raz XIV-ty odbędzie się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra

Facebook Twitter

W 2016 odwiedziło ją 48.000 zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 450 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale. Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również testować je na ponad 20 torach. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.

Również w tym roku nie zabraknie ciekawych atrakcji. Po raz drugi w Polsce obędzie się MANITOU CUP, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia, którzy będą mogli również spróbować swoich sił na tym samym torze.

Bardzo bogaty będzie program pokazów tegorocznej Opolagry. Zwiedzający zobaczą pokaz mycia maszyn po zakończeniu prac polowych, a Akademia Opon Grasdorf pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych. Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek, zostanie w tym roku wzbogacony o Świat DEUTZ-FAHR, czyli pokazy nowej generacji ciągników DEUTZ-FAHR z zakresu mocy 100-340 KM pod hasłem maksymalnej wydajności przy minimalnym zużyciu paliwa. Zwiedzający będą mogli osobiście zasiąść za kierownicą ciągników DEUTZ-FAHR i przekonać się o zaletach systemu precyzyjnego rolnictwa Agrosky, o sprawności integracji ciągnika z narzędziem dzięki zastosowanemu systemowi ISOBUS 11783 oraz innych systemów ułatwiających manewry i efektywną kontrolę pozycji ciągnika tj. EasySteer oraz Stop&Go. Wszystko to do sprawdzenia na polu i placach manewrowych z przeszkodami.

Kolejna atrakcja to VALTRA SILESIA SHOW – dynamiczne pokazy ciągników marki Valtra wraz z maszynami zielonkowymi takimi jak: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze i przyczepy samozbierające. Osoby odwiedzające pokazy będą miały możliwość zapoznania się z najnowszymi modelami ciągników czwartej generacji, a także z rozwiązaniami stosowanymi przez fińskiego producenta. Valtra Silesia Show to idealne miejsce a zarazem dobra okazja do przetestowania ciągników by poczuć ich moc.

Również w tym roku swoje możliwości zaprezentują małe ładowarki rolnicze, przegubowe bez wysięgnika teleskopowego, podczas pokazów „Wielki duch w małym sprzęcie” pod patronatem redakcji topagrar Polska. Po części demonstracyjnej, możliwości prezentowanego sprzętu będą mogli sprawdzić zwiedzający.

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do Komisu Maszyn Używanych, gdzie producenci i dealerzy oferować będą ciągniki, kombajny, maszyny zawieszane i ciągnione w atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Niezwykle istotnym z punktu widzenia hodowców bydła, będzie niewątpliwie Europejskie Forum Mleczarskie COPA – COGECA, na które zaproszono wielu gości zagranicznych. Zaplanowano cykl prelekcji i dyskusji, które odpowiadają na bieżące problemy nurtujące producentów mleka.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt, oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Nie zabraknie atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: konkurs obsługi ładowarki, czy pokonanie toru egzaminacyjnego na czas, a w ramach konkursu Opolagry będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Te i inne atrakcje już 9-11 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2020