Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek zdalna sesja Rady Miasta

Facebook Twitter

Obrady miejskich radnych tym razem w temacie spraw społecznych, miejskich programów czy pomocy dla zwierząt. Ważne do podjęcia uchwały trafią na Radę Miasta w czwartek 28 kwietnia. Co znalazło się w porządku obrad?

Obok sprawozdań z działalności wielu miejskich instytucji radni zajmą się wreszcie od dawna wnioskowanym tematem zasad sprzedaży lokali mieszkalnych w miejskich zasobach oraz możliwości udzielania bonifikat. Pojawi się temat dzierżawy kilku nieruchomości oraz zbycia terenów, na którą musi wcześniej udzielić zgody Rada Miasta.

W porządku obrad jest kwestia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, tym razem dla dzielnicy Stradom w rejonie ulic: Piastowskiej, Sabinowskiej oraz rzeki Konopki. Podobne kwestie miasto chce unormować przy ul. Korfantego, w dzielnicy Zawodzie-Dąbie oraz dla Kiedrzyna, pod projektowany północny korytarz drogowy do tej części miasta.

Ciekawie zapowiada się też dyskusja nad projektem uchwały w sprawie wyburzenia gmachu głównego dworca kolejowego w Częstochowie. Niestety obrady nadal będziemy śledzić tylko zdalnie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj