Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek w południe Rada Miasta. Czy będą podwyżki za śmieci dla domostw jednorodzinnych?

Facebook Twitter

Radni częstochowscy znów o śmieciach, które kosztują coraz więcej. Na podjęcie w czwartek (03.03) czekają ważne decyzję dotyczące naszych finansów, znów rada pochyli się nad systemem gospodarowania odpadami. Czy zapłacą więcej za śmieci właściciele domów jednorodzinnych?

fot. Pixabay

Są proponowane dla nich podwyżki opłat

mówi rzecznik w mieście Włodzimierz Tutaj.

Projekt uchwał m.in. dotyczący stawek opłat za pojemnik na odpady o określonej pojemności, oczywiście w zakresie systemu gospodarowania odpadami. Jest także propozycja zmiany stawki na osobę związanej z opłatą, która obowiązuje w domach jednorodzinnych. Radni będą się zastanawiać nad zwolnieniem od podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych lub ich części, w których wykonano zielony dach lub zieloną fasadę, lub zainstalowano ogród wertykalny. Ma być to zachęta dla mieszkańców, aby takie zielone ściany na swoich domach zakładali.

Ekologiczne uchwały i dyskusja z tym związana również pojawiły się w dzisiejszym porządku obrad. Rada Miasta obejmuje planami zagospodarowania też dalsze obszary w dzielnicach:

Dwa projekty uchwały w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, jeden obejmuje obszar położony w dzielnicy Wyczerpy-Aniołów w rejonie ulic Batalionów Chłopskich i Kontkiewicza, drugi obszar w dzielnicy Parkitka w rejonie ulicy Obrońców Westerplatte. Radni będą zajmować się m.in. planem gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Częstochowy wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, a także aktualizację założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Częstochowy

– dodaje Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu. Rada na razie niezmiennie spotyka się w trybie zdalnym. Być może to już ostatnie obrady prowadzone w pandemicznych okolicznościach właśnie przez internet. Tak zdecydował zwołując posiedzenie przewodniczący rady Zbigniew Niesmaczny. Otwarcie sesji o godz. 12:00. Sesję można zobaczyć TUTAJ

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024