Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek sesja Rady Powiatu Częstochowskiego. Będą przesunięcia w budżecie

Facebook Twitter

Mimo wakacji, radni powiatowi muszą się spotkać na sesji aby podjąć decyzję w kilku ważnych sprawach. Obrady zwołano na czwartek (4.08) na godzinę 10:00.

Ratujmy zabytki w regionie

XXXIX Sesja Rady Powiatu Częstochowskiego będzie dotyczyć głównie zmian w budżecie powiatu. Kwotą 216 tys. złotych ma zostać dofinansowany transport zbiorowy, jaki funkcjonuje na terenie powiatu częstochowskiego. Nieco ponad 78 tys. złotych to z kolei kwota, jaka ma trafić do trzech domów pomocy społecznej – w Blachowni, Lelowie i Turowie. To środki, które pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Poza tym trzeba zabezpieczyć w budżecie 120 tys. zł jako wkład własny na realizację w tym i w kolejnym roku kilku inwestycji. Główne środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład, a dzięki tym pieniądzom zostanie wybudowany chodnik między Cegielnią a Kucharami w gminie Mstów, czy przebudowana i wyremontowana zostanie droga powiatowa na odcinku Mykanów przez węzeł na A1, i dalej – Kościelec, Rudniki aż do DK91. Sesja odbędzie się w trybie zdalnym. Transmisja na stronie internetowej powiatu w zakładce „sesja on-line”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024