Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek Rada Miasta z wotum dla prezydenta i kwestiach przeciwpowodziowych

Facebook Twitter

Temat zagrożenia powodziowego i przeciwdziałania takim kłopotom w Częstochowie, ma być ważnym punktem zbliżającego się posiedzenia Rady Miasta. Będzie jednak przede wszystkim o miejskich finansach i realizacji budżetu. Radni udzielą bądź nie wotum zaufania dla prezydenta Częstochowy. Co znalazło się w porządku sesji?

W czwartek Rada Miasta

Szeroką informację w temacie zabezpieczenia przeciwpowodziowego ma przedstawić Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk, szczególnie w sprawie zwiększenia zagrożenia powodziowego w wyniku podwyższania i utwardzania doliny rzeki Konopki. Dowiemy się jakie działania miasto podejmuje w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Stradomia.

Będzie o pomyśle wzniesienia pomnika poświęconego pamięci żołnierzy Armii Krajowej.

Wróci temat miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy Zawodzie-Dąbie, w rejonie ulic: Legionów i Kusięckiej.

Będzie o finansach pogotowia, ale przede wszystkim debata nad raportem o stanie miasta oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia prezydentowi wotum zaufania. Rada rozpatrzy też sprawozdanie finansowe za rok 2022 oraz podejmie uchwałę w sprawie jego zatwierdzenia.

Obrady radni zaplanowali w czwartek 25 maja, rozpoczną się o godz. 12.00

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj