Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek ogólnopolska akcja policji. Piesi i rowerzyści – to o nich chodzi

Facebook Twitter

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" - pod tym kryptonimem przez cały dzień policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne. Celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Podczas akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, będą również reagować na wszystkie naruszenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

– zachować szczególną ostrożność,
– zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (przy czym kierujący tramwajem ustępuje pierwszeństwa tylko pieszemu znajdującemu się na przejściu).

Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj