Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek o 12:00 sesja Rady Miasta. Powróci kwestia finansów, ekologii czy planów zagospodarowania miasta

Facebook Twitter

W południe (01.12) zbierze się w sali sesyjnej Rada Miasta. Obrady przed końcem roku wiążą się z analizowaniem miejskiego budżetu i jego założeń na przyszły rok.

Projekt finansów samorządu to ważny temat, ale w porządku posiedzenia jest jeszcze kilka decyzji do podjęcia:

Włodzimierz Tutaj: Jest m.in. pierwsze czytanie budżetu miasta na 2023 rok. Są także zmiany w budżecie miasta na rok obecny. Są uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia nowych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i radni mają podjąć taką decyzję dotyczącą dzielnicy Częstochówka-Parkitka w rejonie ulic Okulickiego, Bialskiej i Nowobialskiej, w dzielnicy Mirów w rejonie ulic Komornickiej, Filtrowej, Falistej i Srebrnej, w dzielnicy Dźbów przy ulicy Ostatniej. Jest także projekt sporządzenia zmiany miejscowego planu w dzielnicy Grabówka w rejonie ulic Św. Rocha, Ikara, Radomskiej i Goździków.

Rada zajmie się też uchwalaniem planu zagospodarowania dla Gnaszyna i Kawodrzy

– zapowiada Włodzimierz Tutaj, rzecznik w Urzędzie Miasta. Czekają na podjęcie też decyzje o wymiarze ekologicznym, uchwały potrzebne w mieście na najbliższe lata:

Włodzimierz Tutaj: Ponowne podjęcie programu ochrony środowiska dla miasta Częstochowy na lata 2022-2025 z perspektywą do roku 2029, a także w sprawie przyjęcia planu gospodarki niskoemisyjnej wraz z prognozą oddziaływania na środowisku, to są uchwały, które już były przyjmowane przez częstochowskich radnych, natomiast kolejne wprowadzenie ich do porządku obrad jest związane z pewnymi zastrzeżeniami nadzoru prawnego.

Tematykę czwartkowych obrad przybliżał nam rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj. Dyskusji można przysłuchiwać się m.in. śledząc przebieg sesji online, na stronach Urzędu Miasta Częstochowy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj