Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek (29.12) nadzwyczajna sesja rady miasta Częstochowy

Facebook Twitter

Budżet Częstochowy na 2023 został uchwalony. Częstochowscy radni spotkają się jednak raz jeszcze w tym roku. Dziś (29.12) ma się odbyć nadzwyczajna sesja rady miasta. Z jakiego powodu została zwołana i to w trybie nagłym?

fot. esesja.tv

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Kot, wczoraj (28.12) zwołał sesję. W porządku obrad zaplanowano zmiany w tegorocznym budżecie Częstochowy, ale nie tylko. Dziś ma zostać też podjęta uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze darowizny nieruchomości należącej do Gminy Miasta Częstochowy- na rzecz Skarbu Państwa- chodzi o działkę zlokalizowaną przy ulicy Mirowskiej. Tam, w sąsiedztwie targowiska docelowo miałby zostać wybudowany nowy komisariat policji. Mieszkańcy Zawodzia zabiegają o to od 2016 roku. W sierpniu tego roku pomysł zyskał akceptację Biura Logistyki Komendy Głównej Policji, stąd decyzja Rady Miasta o szybkim przekazaniu skwerka w rejonie Mirowskiej i Bocianiej na rzecz Skarbu Państwa. Radni mają zająć się też dziś ustalenia stawki jednostkowej dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie w nowym roku. Sesja rozpocznie się o 14.00, ale uwaga w trybie zdalnym. Radni obradować będą zatem sprzed komputera. Jak zawsze obradom będzie można się przysłuchiwać. Sesja będzie transmitowana.

O godz. 14.00 rozpocznie się LXXII nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Częstochowy. Sesja odbędzie się w trybie zdalnym (online) z następującym porządkiem obrad:

  1.  Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
  2. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  3. Powołanie sekretarzy.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Częstochowy na rok 2022. (BR.1.LXXII.22)
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze darowizny nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasto Częstochowa, położonej w Częstochowie przy ul. Mirowskiej, na rzecz Skarbu Państwa. (BR.2.LXXII.22)
  6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki jednostkowej dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie w 2023 r. (BR.3.LXXII.22)
  7. Zamknięcie obrad LXXII nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Częstochowy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023