Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czwartek (01.12.) pierwsza z grudniowych sesji Rady Miasta

Facebook Twitter

W czwartek (01.12.) w samo południe w sali sesyjnej Urzędu Miasta, pierwsza z grudniowych sesji okołobudżetowych. Przed radnymi najważniejsze decyzje podejmowane w tym roku, bo dotyczą wydatków Częstochowy w przyszłym roku.

fot.czestochowa.pl

Najważniejszym punktem będzie pierwsze czytanie projektu budżetu oraz projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Częstochowy na lata 2023-2038. Pojawią się też inne tematy, jak kwestia uregulowania handlu w miejscach publicznych, Program Ochrony Środowiska na kolejne lata w mieście, czy kwestia przyjęcia „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej z prognozą oddziaływania na środowisko.

Radni wyrażą też zdanie w temacie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, tym razem dla dzielnicy Częstochówka-Parkitka, w rejonie Okulickiego, Bialskiej i Nowobialskiej. Podobne uchwały będą też dotyczyć: Grabówki, Mirowa, Dźbowa, Gnaszyna-Kawodrzy. Wraca temat lokalizacji w Częstochowie kasyna przy ul. Popiełuszki.

Zapowiada się trudna dyskusja na temat zapewnienia dla miejskich jednostek dostaw prądu na 2023 rok. Ciągle nie udało się uzyskać ofert od spółek, które dostarczają energię elektryczną. Jest też propozycja radnych o likwidację finansowania lekcji religii z budżetu miasta.

1 grudnia obrady stacjonarnie w magistracie rozpoczną się o 12.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023