Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W częstochowskich sądach z wokandy spadła większość spraw

Facebook Twitter

Wprowadzone w życie rozporządzenie oznacza, że zasadnicza liczba rozpraw ma mieć wyznaczone nowe terminy.

Odbędą się pilne sprawy kryminalne, a na razie ograniczenia w działalności sądów obowiązują do końca marca.

Mają się odbyć sprawy karne w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania. Oprócz tych spraw, inne się nie odbędą. Decyzja z konkretnych spraw należy do przewodniczącego wydziału więc należy się telefonicznie upewnić się czy dana sprawa się odbędzie czy też nie.
Radio JURA: To takie zalecenie dla osób, które zostały wezwane w charakterze świadka?
Tak. Dobrze jest się upewnić, czy dana sprawa się odbędzie, bo rzeczywiście, niektóre sprawy się odbywają, ale świadkowie nie muszą mieć wiedzy, czy w danej sprawie stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (…).

Pytaliśmy rzecznika częstochowskiego Sądu Okręgowego Dominika Bogacza. Nadal w siedzibie sądów działa biuro podawcze, można złożyć dokumenty, jednak nie skorzystamy z punktów, które na co dzień obsługują interesantów.

Biuro podawcze działa, z tym, że można złożyć pismo w biurze podawczym. Działa czytelnia akt, ale nie działa biuro obsługi interesanta w zakresie kontaktu osobistego z interesantem, tylko kontakt mailowy lub telefoniczny. Jednak biuro podawcze przyjmuje korespondencję, można się też zapoznawać z aktami w czytelni akt, uzyskać zaświadczenie o niekaralności i uzyskać potwierdzenie podpisem notarialnym. Te sprawy załatwimy.

– dodaje sędzia Dominik Bogacz. Zmienione zasady obowiązują w działalności sądów do 31 marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj