Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie zaginęło dwoje dzieci, na szczęście udało się je odnaleźć

Facebook Twitter

W miniony weekend w Częstochowie zaginęło dwoje dzieci. Jednak obie sprawy miały szczęśliwy finał, bo 3-letnią dziewczynkę odnalazła grupa pielgrzymów, a 5-letniego chłopca mieszkanka Częstochowy. Jak do tego doszło?

Zapłakaną 3-letnią dziewczynkę zauważyli pielgrzymi nieopodal Jasnej Góry, którzy natychmiast zaopiekowali się dzieckiem i przekazali je dzielnicowym. Po chwili zgłosili się do nich przerażeni rodzice i jak się okazało dziewczynka niepostrzeżenie opuściła plac zabaw, na którym się bawiła.

Z kolei 5–letniego chłopca spacerującego wzdłuż jednej z ulic w dzielnicy Grabówka zauważyła mieszkanka Częstochowy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, skontaktowali się z matką chłopca. Kobieta powiedziała, że przebywa teraz w innym województwie, natomiast jej dzieci są pod opieką ojca na pielgrzymce. Mężczyzna nie widział nic złego w tym, że pozostawił syna pod opieką jego starszego o kilka lat brata u swoich znajomych i pojechał załatwić ważną sprawę. Teraz odpowie za narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Częstochowska Policja w ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem” zainicjowanej przez Śląską Policję apeluje do dorosłych opiekunów, by zwracali uwagę na to, gdzie jest i co robi ich pociecha, by nie narazić jej na niebezpieczeństwo. O kampanii pisaliśmy TUTAJ.

Policja apeluje – pamiętajmy, że w każdym momencie sprawowania opieki nad dziećmi, szczególnie tymi najmłodszymi, musimy być czujni i przewidujący oraz nie spuszczać z oczu swoich podopiecznych – szczególnie w rejonie drogi i w większych skupiskach ludzi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022