Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie Tydzień Mediacji w dużej liczbie punktów. Do tego konferencja i konsultacje

Facebook Twitter

Rozpoczął się w Częstochowie Tydzień Mediacji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada w czwartek 21 października. MOPS, magistrat, częstochowscy mediatorzy oraz Centrum Wsparcia Rodziny zachęcają wszystkie osoby, które miały problemy małżeńskie czy rodzicielskie. To może być pierwszy krok do rozwiązania konfliktów.

Mediacja często okazuje się bardzo skuteczna:

W ramach Tygodnia Mediacji mamy spotkania w różnych miejscach, są to Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, również u nas jest takie miejsce, gdzie spotykają się rodziny zastępcze z profesjonalnym mediatorem. Będą mogli porozmawiać o różnych sprawach związanych z procesem mediacji. Są to kluby mieszkańca, czyli tam, gdzie osobom – zwłaszcza seniorom – najbliżej. Te spotkania przewidujemy do końca tygodnia, a jedno jeszcze będzie w przyszłym tygodniu w poniedziałek popołudniu, a drugie przed południem we wtorek

– zachęca do dialogu Lidia Zeller – prezes Stowarzyszenia „Dla Rodziny”. Tydzień Mediacji, to także konferencja tematyczna, w której można wziąć udział w środę (20.10.) w Urzędzie Miasta. Jest otwarta dla chętnych:

Będą osoby, które na co dzień zawodowo zajmują się mediacją. Będzie kurator okręgowy, który powie o procesie mediacyjnym, o ważności mediacji i na pewno będzie mógł podawać liczby. Taka mediacja np. rodzinna przedsądowa ma ogromne znaczenie, dlatego że – jaka ważna to rola umieć sprostać wyzwaniu, jakim jest zniwelowanie albo chociaż zmniejszenie skutków sporu między dorosłymi. Jeżeli istnieje jakiś problem, również adresatami tego sporu są dzieci.

Na wydarzenia w ramach Tygodnia Mediacji nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy odwiedzić miejsca, gdzie odbywają się m.in. warsztaty dla młodzieży i rodzin czy konsultacje z mediatorami:

Na naszym facebooku, na stronie internetowej mamy informacje o mediacjach, o tym co się u nas odbywa. Najbliższej chyba wszystkim do klubów mieszkańca, w Częstochowskim Centrum Wsparcia Rodziny, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w Amicusie, w placówce Przystanek Bardo. Zapraszam serdecznie!

Szczegółowy harmonogram Tygodnia Mediacji znajdziecie m.in. na fanpage’u Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny. Do udziału w spotkaniach zachęcała Lidia Zeller.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022