Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie też powstaną Punkty Szczepień Masowych

Facebook Twitter

Punkty Szczepień Masowych mają działać w Częstochowie obok już istniejących w Miejskim Szpitalu Zespolonym oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Nowe punkty zostaną zlokalizowane przy ul. Mirowskiej oraz w budynku dawnego szpitala przy alei Pokoju.

fot. Pixabay

Taką propozycję miasto uzgodniło z dyrekcjami obu szpitali a także wojewodą:

Zapowiadane jest zwiększenie dostaw szczepionek przeciwko Covid-19. Powstał rządowy plan punktów szczepień masowych, mają być tworzone przez samorządy w porozumieniu z wojewodami i punkt szczepień masowych powinien zapewnić w każdym powiecie możliwość wykonywania około 800 szczepień tygodniowo. W każdym punkcie szczepień masowych mają być przynajmniej 2 lub 3 zespoły szczepiące.

Jak informuje Marcin Breczko, z biura prasowego w magistracie, dodatkowe punkty powinny przyczynić się do szybszego tempa szczepień w naszym mieście. W razie potrzeby personelowi oddelegowanemu do punktów pomogą dodatkowe służby:

Podmioty lecznicze będą mogły w razie potrzeby skorzystać ze wsparcia np. straży pożarnej, straży miejskiej czy żołnierzy wojsk obrony terytorialnej. Jeśli chodzi natomiast o dotychczasowe punkty szczepień w Częstochowie, jest ich 34, w tym 2 punkty w miejskim szpitalu przy ul. Mirowskiej i Bony oraz jeden przy ul. Bialskiej.

W każdym z nowych punktów ma być podawane nawet 100 szczepionek dziennie

– dodaje Marcin Breczko z Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj