Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie soli do utrzymania dróg w zimie też nie zabraknie, zapewnia MZD

Facebook Twitter

Po doniesieniach o brakach soli z polskich kopalń, do posypywania dróg w zbliżającym się sezonie zimowym, GDDKiA zagwarantowała, że zgromadzono odpowiednie jej zapasy.

Zimą soli nie zabraknie również na częstochowskich ulicach, wątpliwości kierowców w tym zakresie rozwiewa Miejski Zarząd Dróg.

Maciej Hasik: Według informacji, którymi dysponujemy jako zleceniodawca usługi zimowego i letniego utrzymania miasta, to firma wykonawcza zabezpieczyła sobie zapasy mieszanki solnej na okres zimowy, na okoliczność posypywania dróg. Inną sprawą jest to, że ceny tego surowca poszybowały w górę na rynkach. Materiał jest zabezpieczony dla naszego miasta, dla naszych ulic, dla oczyszczania Częstochowy i zimowego jej utrzymania na najbliższy sezon.

O przygotowania zapytaliśmy rzecznika w zarządzie dróg. Maciej Hasik potwierdza, że firma z którą współpracuje miasto, jeszcze w tym sezonie zadba o odśnieżanie i posypywanie solą naszych ulic:

Maciej Hasik: Najbliższa zima pod względem drogowym i tym, co wiąże się z pracą drogowców na ulicach, jest zabezpieczona, więc soli na częstochowskich drogach nie zabraknie. Jest to – warto przypomnieć – ostatni rok 3-letniej umowy, która wiąże MZD z wykonawcą zimowego i letniego utrzymania miasta.

Mieszanka i sprzęt do utrzymania ulic są przygotowane, choć ceny rosną i zapewne usługa będzie droższa. Na kolejny sezon samorząd będzie musiał przygotować już nowy przetarg:

Maciej Hasik: W przyszłym roku będziemy przygotowywać się do przeprowadzenia przetargu na kolejną tego typu, kilkuletnią usługę. Zobaczymy co wówczas przyniesie rzeczywistość. Każdy samorząd w każdej kolejnej sprawie, która wiąże się z nowym przetargiem inwestycyjnym czy usługowym truchleje na okoliczność tego, co przyniesie rynek i to, co przez rynek regulowane już nie jest

– informował nas rzecznik w częstochowskim MZD – Maciej Hasik.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022