Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie powstanie miejska pasieka pszczół

Facebook Twitter

Samorząd Częstochowy stawia na skuteczny recykling odpadów i dalsze eko-działania. Z pozyskanych w ten sposób funduszy planowana jest u nas miejska pasieka.

fot. designerpoint / pixabay.com

Przygotowania ruszyły, aktualnie poszukiwana jest odpowiednia lokalizacja, gdzie staną czerwone ule z pszczołami:

Będzie wizja z Bartnikiem, bo mamy trzy miejsca podszykowane, więc osoba, która zna się na pszczołach i jest przez tę firmę delegowana, ma się pojawić i zobaczyć, czy te miejsca, które wybralismy, są dobre dla pszczół. Mówimy o 8 ulach, czyli około 80 tys. pszczół. Żeby one nie były niepokojone przez mieszkańców, ale z drugiej strony też nie możemy wybrać terenu, gdzie jest dużo mieszkańców, żeby mieszkańcy nie czuli się zagrożeni, jeżeli pszczoły np. będą żądlić. Musimy znaleźć takie miejsce, które jest i na widoku, i nie na widoku, natomiast też takie, żeby pszczoły miały zapas kwiatów.

Będziemy w Częstochowie na miejskich terenach zbierać miód

– zapowiada Łukasz Kot, dyrektor w Centrum Usług Komunalnych. A jak zostanie spożytkowany miód i do kogo trafi?

Zapakujemy w słoiki i jeszcze nie wiem, co z tym zrobimy, może jakiś konkurs ekologiczny i np. nagrodą będzie słoik miodu pszczół częstochowskich. Warto pamiętać, że te ule są też budowane z odpadów, z pozostałości kompozytowych, więc dodatkowym efektem tego projektu będzie to, że będzie osiem ekologicznych uli. Mam nadzieję, że ten miód będzie smaczny.

Miasto może też wykorzystać miód w małych słoikach jako oryginalny gadżet promocyjny dla Częstochowy. O miejskiej pasiecie rozmawialiśmy z Łukaszem Kotem z CUK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj