Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie posłuchamy o rozwoju lokalnych firm na specjalnym forum naukowym

Facebook Twitter

Zaplanowano panele dyskusyjne, będzie o start-up'ach, podjęciu działalności gospodarczej i możliwościach uzyskania wsparcia. Do 10 października trwają zapisy na konferencję dotyczącą przedsiębiorczości w subregionie północnym.

fot. StartupStockPhotos/ Pixabay

Spotkanie współorganizuje Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa:

Andrzej Broniewski: Sztandarowymi spotkaniami z przedsiębiorcami, ze światem nauki, prawników będzie forum prawniczo – ekonomiczne 21 oraz 22 października. Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza. Patronat nad forum objął Marszałek Województwa Śląskiego, obecni będą Prezydenci miast subregionu północnego oraz starostowie i wójtowie.

– jak zapowiada Andrzej Broniewski, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie, obok przedstawicieli samorządów, lokalnego biznesu, do współpracy zostali zaproszeni studenci, środowisko akademickie i młodzież szkół średnich. Wydarzenie wspiera Okręgowa Izba Radców Prawnych czy Fundacja Przyjazne Prawo:

Andrzej Broniewski: Zwieńczeniem tego wydarzenia gospodarczego będą Olimpy Jurajskie. W poprzednich edycjach nagrodziliśmy Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, RKS Raków, Jerzego Brzęczka, Zespół Śpiewu i Tańca Śląsk. W tym roku też mamy już nominacje i o jednej mogę już powiedzieć – jest to Aleksander Klepacz, który podczas wydarzenia da koncert ze swoim nowym zespołem „Dźwiękoszczelni”.

Forum zaplanowano 20 i 21 października przy ul. Zbierskiego 2/4. Ma przyczynić się do biznesowego rozwoju północnej części naszego subregionu, z naciskiem na Częstochowę i jej przedsiębiorczość. Izba stara się zatrzymać u nas młodych, którzy będą wkraczać na rynek pracy i wkrótce tworzyć własne firmy:

Andrzej Broniewski: Te wydarzenia mają na celu jedno. Oprócz kwestii formalnych, prawnych, gospodarczych, ekonomicznych, chcemy by o Częstochowie się mówiło, aby młodzież, która szuka szczęścia w innych miastach, miała możliwość i szanse zetknięcia się z lokalnymi przedsiębiorcami (…). Nasza działalność na na celu zapobieganie wyludnianiu się Częstochowy.

Drugi dzień forum będzie poświęcony podatkom i ubezpieczeniom społecznym oraz zamówieniom publicznym. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zapisy dla osób zainteresowanych trwają m.in. mailowo pod adresem: [email protected]. Do aktywnego uczestnictwa w forum, zapraszał Andrzej Broniewski, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023