Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Czechach do restauracji tylko z paszportem covidowym

Facebook Twitter

Chcesz zjeść obiad w czeskiej restauracji? Uważaj, po 1 listopada możesz zostać nieobsłużony. Rząd Czech zdecydował 20.10 na nadzwyczajnym posiedzeniu o zaostrzeniu restrykcji sanitarnych związanych z Covid-19.

Od poniedziałku (25.10.) maseczki będą obowiązkowe we wszystkich wnętrzach, a od 1 listopada personel restauracji ma sprawdzać zaświadczenia o szczepieniach.

Pogarszająca się sytuacja sanitarna zmusiła gabinet Andreja Babisza do zaostrzenia rygorów higienicznych. Od poniedziałku noszenie maseczek będzie obowiązkowe we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach. W miejscach pracy wyjątkiem może być sytuacja, gdy w pomieszczeniu pracuje jedna osoba. Po przyjściu każdej następnej wszyscy muszą mieć założone maseczki.

Najbardziej kontrowersyjną decyzją rządu jest zobowiązanie od 1 listopada personelu restauracji, barów lub gospód do kontroli certyfikatów szczepień u gości. Nie będą musieli okazywać ich przy wejściu, ale w chwili, gdy zajmą, miejsca w restauracji. Obowiązek nie dotyczy osób, które odbierają posiłki na wynos. Według ministra personel nie powinien obsługiwać osób, które nie mają zaświadczeń o szczepieniach, przebytej chorobie lub testach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj