Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czasie pandemii zbyt późno trafiamy do specjalistów, alarmuje Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki

Facebook Twitter

Zwracamy się do lekarzy specjalistów zbyt późno, w sytuacjach zagrożenia życia i z zaawansowanymi już chorobami nowotworowymi. Ostrzega w tej sprawie częstochowskie Stowarzyszenie Amazonki, które ponawia apel skierowany do społeczeństwa przez onkologów.

fot. StockSnap/ Pixabay

Zadbajmy o zdrowie również w czasie pandemii.

Ten okres zamknięcia – to nie tylko chodzi o nas, ale w ogóle o pacjentów, którzy nie poszli o czasie, bali się. Przychodzą i zgłaszają się niestety już w takim okresie paliatywnym, czyli nowotwór jest bardzo rozsiany. Pozostaje onkologom leczenie paliatywne. To jest smutne. W tej chwili wszyscy bijemy na alarm i lekarze onkolodzy to samo mówią, że pacjenci za późno przychodzą.

Jak mówi prezes częstochowskich Amazonek, Elżbieta Markowska, pacjentom onkologicznym nie pomogły też teleporady. Pewną lukę w pomocy dla tych osób poprzez swoje działania chce wypełnić właśnie praca stowarzyszenia.

Covid covidem, ale niestety kolejka czy porady wszystkie przez telefon to jest najgorsze, co mogło nas w życiu spotkać i oby się to jak najszybciej skończyło. Jest to takie duże pokłosie. Jako stowarzyszenie dalej realizujemy nasze zadania, czyli mamy w grupach małych rehabilitację i spotkania np. z psychologiem, który jest bardzo potrzebny. Bardziej rozmawiamy przez Messanger, przez telefon, łączymy się z panią psycholog.

Zadbajmy o profilaktykę, badania i zdrowy tryb życia

– apeluje za specjalistami-onkologami, Elżbieta Markowska ze Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj