Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W czasach koronawirusa mieszkańcy nie przestają sobie pomagać

Facebook Twitter

W Częstochowie wystartowała kolejna akcja nazwana „Maska Życia". Na portalu zrzutka.pl częstochowianka Karolina Bednarczyk zorganizowała zbiórkę środków na maseczki ochronne, które przekazane zostaną tym, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – głównie ratownikom medycznym.

fot. Tumisu / pxiabay.com

Mówi inicjatorka akcji Karolina Bednarczyk:

Taka maseczka zostanie przekazana ratownikom medycznym i osobom, które pracują na oddziałach ratunkowych, czyli tym osobom, którzy są najbardziej narażeni na potencjalne zakażenie. Ratownicy i medycy założą taką maskę pacjentowi na czas pomocy podczas interwencji (…).

Pomysłodawczyni na co dzień pracuje w jednej z częstochowskiej drukarni. To właśnie w tej firmie powstał projekt masek kartonowych, które najpierw otrzymali pracownicy, a następnie po zrobieniu udanego testu ich przepuszczalności, cała ich partia trafiła do medyków:

Zaczęliśmy przekazywać maski. Otrzymały je już filia pogotowi na Rejtana, Szpital Wojewódzki na Parkitce. Te maski przydadzą się w trakcie interwencji. Ratownik założy tą maskę pacjentowi. Dlaczego? Bo to dla nich największy stres. Pacjenci głośno mówią, kichają, nie mają żadnego zabezpieczenia. Ratownicy mają środki ochronne dla siebie, ale już nie dla pacjenta, a jeżeli pacjent założy taką maskę, ochrania w ten sposób udzielającemu mu pomocy ratownika.

– dodaje Karolina Bednarczyk. Te maseczki, które trafiły do częstochowskich medyków, to wciąż za mało. Potrzebna jest ich nieograniczona ilość. Jeśli znacie oddział, który potrzebuje takich masek lub chcesz się przyłączyć do akcji #maskazycia – pisz na adres: maskazycia@gmail.com.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj