Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W charytatywnym zbieraniu energii Częstochowę wyprzedza tylko jedno miasto

Facebook Twitter

Po dwóch miesiącach rywalizacji miast w akcji Honorowy Dawca Energii Częstochowa jest druga. Do września mamy jeszcze czas by ćwiczyć, biegać, chodzić z kijkami czy jeździć na rowerze i poprawić ten wynik .Do programu zachęcającego do aktywności fizycznej przekonuje Anna Klim-Jaworska z Fundacji Adullam, która w tym roku będzie beneficjentem środków, jakie uda się zgromadzić w kampanii.

Dzięki przeliczaniu kilometrów na energię podopieczni zyskają konkretną pomoc. Wystarczy wyposażyć smartfona w aplikację przygotowaną dla projektu…

Od 22 kwietnia w akcji wzięło udział łącznie prawie 1 850 mieszkańców. Oprócz Częstochowy w stawce liczą się jeszcze Bytom, Płock, Wrocław i Zabrze. Częstochowianie jak dotąd wytworzyli łącznie 4,3 megawatogodzin energii. Wyprzedza nas tylko Zabrze.

– dodaje Anna Klin-Jaworska, której podopiecznym pomagamy, uprawiając sport i pokonując kilometry w tegorocznej odsłonie akcji w Częstochowie.

Po dwóch miesiącach łączny pokonany dystans to blisko 90 tysięcy km. Największą popularnością, przed jazdą na rowerze i bieganiem, cieszą się spacery nordic walking.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021