Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W budżecie obywatelskim głosujemy także na infrastrukturę sportową

Facebook Twitter

Jeszcze tylko do środy (25.11) można zagłosować w Budżecie Obywatelskim. W tym roku do rozdysponowania na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe jest blisko 10 mln złotych.

fot. czestochowa.budzet-obywatelski.eu/

Znaczna część zgłoszonych propozycji dotyczy infrastruktury. Nadal w mieście są miejsca gdzie nie ma chodników, czy oświetlenia. Kilka zadań dotyczy też obiektów sportowych. Możemy zagłosować np. na budowę sztucznego boiska na terenie VI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Łukasińskiego.

W tym momencie jest tam boisko z lat 50, czyli betonowe boisko, kompletnie niewykorzystywane i duża przestrzeń, która jest niezagospodarowana, więc myślę, że w tej części miasta warto, żeby kolejny obiekt sportowy powstał. Docelowo obiekt wiadomo, że w godzinach dopołudniowych wtedy, kiedy uczniowie mojej szkoły mają zajęcia treningowe będzie przeznaczony dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Bolesława Prusa, która znajduje się też w dzielnicy Raków, ale godzinami popołudniowymi to ma być obiekt ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców miasta – tak, żeby każdy kto lubi piłkę nożną mogł przyjść

– mówi Maciej Strożek dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Raków Częstochowa. Na liście propozycji w Budżecie Obywatelskim znalazły się też niszowe dyscypliny sportu, takie jak futbol amerykański czy rugby..

Sezon rugbowy już za nami, ale my w klubie bardzo mocno pracujemy, aby poprawić w naszym mieście infrastrukturę do uprawiania naszej dyscypliny sportu, w szczególności dla najmłodszych adeptów, których z roku na rok bardzo dużo nam przybywa. Dlatego chcemy wszystkich Państwa zachęcić do głosowanie na nasze zadanie w budżecie obywatelskim, aby na stadionie przy ul. Dąbrowskiego powstały bramki do rugby

– zachęca prezes klubu RCC Częstochowa, Katarzyna Sterna. Na jakie inne zadania możemy zagłosować?

Odsyłamy na stronę Budżetu Obywatelskiego –>  https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj