Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W autobusach komunikacji miejskiej co raz częściej można natknąć się na policyjne kontrole

Facebook Twitter

Częstochowska drogówka sprawdza czy pasażerowie pamiętają o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia odnośnie zasłaniania ust i nosa oraz czy kierowcy są trzeźwi.

Badania prowadzone są także pod kątem narkotyków:

My się w tym roku tutaj w dużej mierze skupiliśmy na właśnie badaniu kierujących pod wpływem działania środka podobnego do alkoholu. Mamy urządzenia, mamy testery, wykorzystujemy je nagminne, choćby nawet w tych działaniach, które teraz prowadzimy. Również kierowcy środków komunikacji publicznej zostali poddani tego rodzaju badaniom. Całe szczęście żaden z kierujących nie kierował pojazdem pod wpływem środka działającego podobnie.

Statystyki zmuszają nas do działań – dodaje Naczelnik Ruchu Drogowego w Częstochowie:

No niestety statystyki na chwilę obecną wskazują nam, że  są niekorzystne i zawsze te statystyki będą dla mnie niekorzystne. Dla mnie statystyka będzie korzystna, kiedy ja będę miał w rubryce 0 nietrzeźwych kierujących. No niestety tak nie jest, dlatego też nasze działania, mam nadzieję, że kiedyś osiągniemy taki cel, że te statystyki będą wskazywały na to 0. Niemniej jednak na chwilę obecną te statystyki nam wskazują tendencję niekorzystną, że ci kierujący nie stosują się do tych naszych apeli, nie stosują się do przepisów określonych w kodeksie karnym, w kodeksie prawa drogowym. Niestety siadają za kierownicę i jadą na tym podwójnym gazie. A najgorsze jest to, że dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. 

Ilu nietrzeźwych kierowców tygodniowo łapie częstochowska policja?

Ja jako naczelnik prowadząc odprawę dla policjantów – codziennie policjanci są zadaniowani do kontroli stanu trzeźwości, więc tutaj czy to jest pierwsza zmiana, czy to jest druga zmiana, czy to jest trzecia zmiana w porze wieczorowo-nocnej policjanci są wyposażeni w urządzenia do szybkiego badania stanu trzeźwości. Wykorzystujemy je, w tygodniu jest praktycznie kilku nietrzeźwych kierujących zatrzymanych. 

– mówił Sebastian Tyras – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj