Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

VIII Liceum Ogólnokształcącego Samorządowe organizuje Powiatowy Konkurs o Teatrze im. Adama Mickiewicza

Facebook Twitter

. Jest on dedykowany uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach niego należy wykonać prezentację multimedialną związaną oczywiście z miejską sceną.

O szczegółach – Teresa Rygalik- Weżgowiec z „Samorządówki”:

Jest to konkurs powiatowy, więc interesuje nas aby uczniów z regionu było jak najwięcej. Temat jest bardzo szeroki, wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza. I mamy nadzieję, że uczniowie dokonają wyboru tych tematów, które będą ich najbardziej interesowały.

Chcemy aby jak najwięcej młodzieży wiedziało, że w Częstochowie jest wspaniały teatr, który funkcjonuje od wielu, wielu lat, ma cudowny, genialny zespół z wielkimi gwiazdami. Chcemy aby młodzież wiedziała, że teatr jest czymś wspaniałym i że nie jest przeżytkiem. Teatr w dzisiejszych czasach młodzieży kojarzy się z czymś nudnym, ale chcemy ten stereotyp zburzyć. Częstochowski teatr pokazuje, że nie jest nudny, potrafi bawić, rozśmieszać czy rozczulać i chcemy to pokazać dzieciom.

– dodwała Renata Białowąs z VIII liceum. Konkurs rozegrany zostanie w dwóch kategoriach. Każda szkoła może zgłosić od 1 do 3 prezentacji, przy czym prezentację może stworzyć zespół złożony z maksymalnie z 3 uczniów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj