Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

VII Jurajskie Zawody Balonowe w Olsztynie i Janowie

Facebook Twitter

W dniach 11-14 lipca tereny gmin Olsztyn i Janów zamienią się w arenę sportowych zmagań podczas VII Jurajskich Zawodów Balonowych. Wydarzenie to, będące już tradycją, przyciąga nie tylko mieszkańców regionu, ale i turystów z całej Polski, oferując niezapomniane widoki i emocje.

Jurajskie Zawody Balonowe
fot. Tomasz Żak / UMWS

VII Jurajskie Zawody Balonowe w Olsztynie i Janowie

Wicemarszałek Województwa Śląskiego podkreśla znaczenie zawodów dla promocji gmin jurajskich i całego subregionu północnego:

Bartłomiej Sabat: To okazja do śledzenia zmagań ekip balonowych, które będę przemieszczać się nad Jurą Krakowsko-Częstochowską. Czeka nas kilka dni widowiskowych zawodów i wierzę, że to wydarzenie przyciągnie nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i turystów, przyczyniając się do rozwoju subregionu północnego.

Jurajskie Zawody Balonowe fot. Tomasz Żak / UMWS

W programie zawodów przewidziano nie tylko sportową rywalizację. Organizatorzy zapraszają na nocne pokazy balonów, pikniki balonowe w Złotym Potoku i Olsztynie, koncerty oraz liczne atrakcje dla dzieci:

Edward Moskalik: Przed nami piękne widowisko, wiele atrakcji dla całych rodzin, do tego konkurs fotograficzny, do którego już dzisiaj zapraszam. Cieszę się, że możemy organizować taką imprezę i pokazać piękno tych terenów

– mówił wójt gminy.

Jurajskie Zawody Balonowe fot. Tomasz Żak / UMWS

Lokalizacja zawodów pozwoli publiczności podziwiać wyjątkowość krajobrazu jurajskich gmin, gdzie znajdują się rezerwaty przyrody oraz dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych, przebiegających tuż obok ruin średniowiecznych zamków

-czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024