Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

VII Jurajskie Zawody Balonowe od 11 do 14 lipca. Zajrzyjcie na Jurę, bo warto

Facebook Twitter

Od 11 lipca naszym niebem zawładną balony. Przez 4 dni będziemy mogli podziwiać spektakularne zmagania w powietrzu, przed nami bowiem wakacyjne, doroczne Jurajskie Zawody Balonowe pod Częstochową.

Jurajskie Zawody Balonowe
fot.fb/.olsztyn-jurajski.pl

VII Jurajskie Zawody Balonowe

Edward Moskalik: Jurajskie Zawody Balonowe w tym roku to Puchar Polski po raz 7. już organizowane na terenie Gminy Janów i Gminy Olsztyn. Oczywiście to przepiękne widowisko. W programie dużo atrakcji będzie aeropiknik zorganizowany, będą różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, dla dorosłych, będzie też zespół muzyczny, którego warto posłuchać, będzie nocny pokaz balonów, to też jest ciekawe widowisko, na które przychodzi duże rzesza osób.

fot. Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

Atrakcje przybliża wójt gminy Janów Edward Moskalik. VII Jurajskie Zawody Balonowe rozpoczynają się 11 lipca. Impreza tradycyjnie odbędzie się w Złotym Potoku oraz w Olsztynie. Loty planowane są w godzinach porannych i wieczornych, każde z nich wyglądają efektownie:

Witold Filus: Jest cały zestaw konkurencji i konkurencje dobiera się do warunków pogodowych. Wszyscy zresztą dowiadujemy się jakie konkurencje będą rozgrywane na odprawie krótko przed lotem i wtedy dopiero na szybko trzeba się zorientować, co się dzieje i ile konkurencji w danym locie. Przy okazji zawodów zawsze robimy tak zwane pokazy balonowe na ziemi, one szczególnie w późnych godzinach wieczornych, kiedy jest ciemno, to piękne lampiony są i to naprawdę duża atrakcja dla wszystkich, którzy tu przyjeżdżają, szczególnie dla turystów.

Rywalizację uświetnią pikniki balonowe, koncerty, atrakcje dla dzieci, a także widowiskowe pokazy, powiedział nam pilot Witold Filus. Jurajską imprezę okoliczne gminy polecają do 14 lipca. Przy tej okazji mamy jeszcze konkurs fotograficzny organizowany przez ROK w Częstochowie:

Małgorzata Majer-Sętowska:  Zdjęcia napływają przepiękne, bo już w tej chwili się tak fotografowie wyrobili, że nawet używają dronów i robią takie zdjęcia niesamowite z lotu ptaka, że naprawdę nieraz są zaskakujące artystycznie. No ale mamy też takie perełki, gdzie wynurza się balon zza wzgórza, a ze wzgórza ucieka sarenka. Pokazują te zdjęcia, piękno naszego regionu i piękno tych balonów, to jest widowiskowe i już mam nadzieję na trwałe związane z Jurą.

Dodaje Małgorzata Majer-Sętowska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024