StartWiadomość dnia Wiadomości

Użyteczność i innowacyjność. Na to stawiają organizatorzy kolejnej edycji konkursu Śląska Rzecz

Mówi Marcin Kozak prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, która jest partnerem konkursu:

W dziesięciu konkursowych edycjach udział w zgłosiło ponad 414 firm i instytucji z 534 projektami, m.in. mebli, lamp, odzieży specjalistycznej (np. sportowej czy obuwia ochronnego), sprzętu medycznego, sprzętu sportowego, wózków dziecięcych, żywności, ale też książek, wydawnictw, stron internetowych, komunikacji wizualnej i systemów informacji miejskiej. Zapytaliśmy mieszkańców Częstochowy jaki produkt, projekt graficzny bądź jaka usługa z naszego regionu zasługuje na nagrodę…

Zgłoszenia można nadsyłać do 18 kwietnia br. Uroczystą galę wręczenia nagród zaplanowano na 15 czerwca.

Laureaci oraz nominowani do ekspozycji są prezentowani na pokonkursowej wystawie, która wędruje po kraju. Każdej edycji towarzyszą dwujęzyczne katalogi, prezentujące nagrodzonych i wyróżnionych projektantów, firmy oraz organizacje. Zwycięzcy dołączają także do wyjątkowego grona uczestników stałej wystawy „Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz” w Zamku Cieszyn, która zostanie w tym roku otwarta w nowej odsłonie.

Laureatami konkursu są m.in.: Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Fundacja Brama Cukermana, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., Jasnogórskie Centrum Informacji – Klasztor OO. Paulinów, Muzeum Śląskie w Katowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Jejkowicach.

Zostaw komentarz