Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga rodzice, od dzisiaj (02.03.) trwać będzie proces rekrutacji do przedszkoli!

Facebook Twitter

Częstochowski magistrat przekazał właśnie ważne informacje dla rodziców, którzy chcą zapisać swoje pociechy do przedszkola. Niebawem rozpoczyna się rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w naszym mieście.

Prowadzona będzie w trzech etapach:

Rekrutacja rozpocznie się 2 marca i potrwa do 16 marca, ale uwaga. Tu jest jedna bardzo ważna informacja. Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola potwierdzają w terminie do 24 lutego obecnego roku wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym, czyli jest pierwszeństwo dla dzieci, które mają je kontynuować. Natomiast od 2 marca do szesnastego będziemy przyjmować i zbierać informacje na temat naboru dzieci, które będą rozpoczynać edukację przedszkolną.

Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego:

Aby nie było żadnych wątpliwości, system pracuje nad tym, żeby wszyscy mieli równe szanse i od 2 marca do 16 marca z wykorzystaniem właśnie systemu elektronicznego będziemy prowadzić rekrutację do miejskich przedszkoli. W tej chwili przewidujemy, że liczba wolnych miejsc w naborze na rok szkolny 2020/2021 wynosi około 1400 miejsc.

– mówił Grzegorz Papalski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj