Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga, poszukiwane są „żywe książki”

Facebook Twitter

Częstochowa ma być kolejnym miastem w kraju, które będzie miało swoją Żywą Bibliotekę. To projekt, w który angażowane są osoby reprezentujące mniejszości i grupy społeczne, dla których problemem może być brak akceptacji, dyskryminacja czy groźba wykluczenia społecznego.

Specjalne spotkanie z takimi ludźmi, zwanymi „Żywymi Książkami” planowane jest we wrześniu. Ruszyły właśnie przygotowania do tego projektu.

Jak mówi Agnieszka Batorek, jedna z pomysłodawczyń projektu Żywej Biblioteki w Częstochowie: „czytelnik w takiej bibliotece ma okazję porozmawiać z Żywą Książką o życiu, doświadczeniach, problemach, zadać pytania na nurtujące go tematy”. Takie spotkanie planowane jest w Centrum Promocji Młodych.

– mówiła Agnieszka Batorek, koordynująca projekt w naszym mieście. Żywa Biblioteka w Częstochowie powstaje przy współpracy Muzeum Częstochowskiego, Biblioteki Miejskiej oraz przy udziale twórców Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” i twórców Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej ART.eria.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj