Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Mirowskiej i czasowa zmiana organizacji ruchu!

Facebook Twitter

Od 18 lutego będziemy mieli spore utrudnienia na drogach w centrum miasta. Jest to spowodowane rewitalizacją Starego Rynku, gdzie prace budowlane wchodzą w kolejny etap realizacji.

Największe zmiany czekają nas w okolicach ul. Mirowskiej co wiąże się także z modyfikacją tras autobusów:

Pracami objęte były do tej pory przyległe ulice, (…) te prace wychodzą teraz poza Stary Rynek,  właśnie w ulicę Mirowską między placem Daszyńskiego, a ulicą Nadrzeczną. Roboty właśnie się rozpoczynają i stąd potrzeba ograniczenia ruchu. Ruch będzie odbywał się po jednym pasie ulicy Mirowskiej w kierunku Zawodzia. Ta relacja będzie obsługiwana właśnie przez jeden pas przez cały czas trwania prac. Najpierw zamknięty będzie pas z jednej strony, a później z drugiej, ale cały czas ruch będzie drożny w kierunku od Placu Daszyńskiego w kierunku Zawodzia. W  kierunku przeciwnym, w kierunku miasta musimy pojechać objazdem, ulicami: Nadrzeczną bądź tymi, które okalają właśnie Stary Rynek.

Jak będą jeździć autobusy w nowej organizacji ruchu? Które linie zmieniają trasę?

Do odwołania nastąpi zmiana tras linii nr 11, 13, 18, 21, 24, 26, 27, 28, 31 i 84 w kierunku centrum. Autobusy będą kursować wg następujących zasad. Dla linii 11, 13 z Mirowskiej przez ulice: Nadrzeczną, Spadek, Warszawską do I alei Najświętszej Marii Panny i dalej bez zmian. Dla linii 18, 20, 26, 27, 31 i 84 z ulicy Mirowskiej przez Nadrzeczną Spadek do Garibaldiego i dalej bez zmian. Dla linii 28 w kierunku Parkitki z ulicy Mirowskiej pojedziemy przez Nadrzeczną, Warszawską do alei Jana Pawła II i dalej bez zmian. Dla linii nr 24 w kierunku Kukuczki z Krakowskiej pojedziemy przez Mirowską, Nadrzeczną, Warszawską do alei Jana Pawła  II i dalej bez zmian.

-mówił Maciej Hasik – rzecznik Zarządu Dróg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj