Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Bugajskiej!

Facebook Twitter

W środę (2.10) kolejny już raz PKP będzie prowadzić prace remontowe torowiska kolejowego przy przejeździe na ulicy Bugajskiej. Ulica Bugajska w tym miejscu będzie zamknięta dla samochodów. Wyznaczono objazdy do Olsztyna m.in przez Poczesną, lub ulicą Legionów przez Brzyszów. Objazdem pojadą też autobusy MPK.

fot. olsztyn-jurajski.pl

Utrudnienia mają potrwać tylko w środę (14.00-20.00).

Oznakowany Objazd, zamkniętego odcinka Drogi Krajowej 46, prowadzi Drogami Wojewódzkimi od skrzyżowania DK 1 z DW 791 w Poczesnej przez Poraj, Masłońskie-Natalin, Nową Wieś Żarecką, Żarki, Potok Złoty, Janów, Przymiłowice do Olsztyna.

Użytkownicy dróg z Częstochowy i okolic, podróżujący do Olsztyna, mogą skorzystać z możliwości dojazdu od skrzyżowania al.WP + ul.Legionów, ulicami: Legionów, Brzyszowską i dalej przez Srocko, Brzyszów do Olsztyna. Tą trasę Objazdu przedstawia w uproszczeniu dołączona do Informacji Mapka. Podobnie z tej trasy, mogą skorzystać mieszkańcy terenu po wschodniej stronie przejazdu.

Także Aleja Pokoju i ulica Korfantego, pozwala na skorzystanie z krótszej trasy objazdu (do tzw. „starej drogi na Olsztyn”); trzeba jednak liczyć się z kolejkami pojazdów i długimi czasami oczekiwania na przejazd, gdyż al.Pokoju jest nadal w przebudowie. Utrudnienia w ruchu występują także na ulicach po obu stronach przystanku kolejowego PKP „Raków” (w związku z budową węzła przesiadkowego).

Remont przejazdu jest częścią zakresu modernizacji linii kolejowej nr 1 na odcinku Częstochowa-Zawiercie.

MAPA OBJAZDÓW TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj