Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga kierowcy. Przez dwa miesiące będzie zamknięta ulica Korczaka w Częstochowie

Facebook Twitter

Przebudowana zostanie nawierzchnia drogi, kanalizacja deszczowa, zmodernizowana zostanie także sieć elektryczna i telekomunikacyjna.

Drogowcy już rozpoczęli prace i wyznaczyli objazdy.

Objazd do Alei Bohaterów Monte Cassino wyznaczony został ulicami Jana III Sobieskiego, Aleją Wolności i ul. 1 Maja. Zamknięcie dla ruchu kołowego od ul. Korczaka, od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Słowackiego, oznacza zarówno objazdy dla zmotoryzowanych, jak i pewne utrudnienia dla osób podróżujących autobusami MPK. 

Jakie zmiany czekają pasażerów miejskiej komunikacji?

Autobusy linii 19, 25, 33 i 37  jadące w kierunku Stradomia pojadą nieco inaczej. Będą zatrzymywały się na przystanku Korczaka 02, przy ul. Sobieskiego, naprzeciw budynku Starostwa Powiatowego. Następnie na  przystanku Skwer Sokołów, po czym przejadą ul. Słowackiego do przystanku Słowackiego, dalej pojadą swoją właściwą trasą przez Aleje Bohaterów Monte Cassino. Ze względu na wydłużoną drogę przejazdu od przystanku Słowackiego w dalszej części trasy na Południe miasta autobusy będą mogły być opóźnione o około 2-3 minuty.

– informuje Włodzimierz Tutaj. Koszt inwestycji to 1,8 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj