Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga kierowcy, od środy 27 października kolejne utrudnienia w ruchu na Rakowie. Zmiany w komunikacji miejskiej

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy, od tego tygodnia szykują się kolejne utrudnienia w ruchu na Rakowie. Tym razem na ul. Łukasińskiego. Rozpoczyna się gruntowna przebudowa nawierzchni jezdni i chodnika.

Drogowcy zaczną prace od strony łącznicy z Al. Pokoju do ul. Okrzei.

Prace związane z przebudową sprawią, że w ciągu ul. Łukasińskiego na czas robót możliwy będzie tylko dojazd do posesji za zgodą kierownika budowy. Pozostały ruch i kursy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy. Oprócz standardowych prac budowlanych w ramach realizacji zadania wyjęte z nawierzchni zostaną stare tory tramwajowe, po których przez kilkanaście lat kursował tramwaj nr 2 (lata 1959-1971). Dla upamiętnienia tego okresu kilkumetrowy fragment torów zostanie oczyszczony i zabezpieczony w nowej nawierzchni drogi wraz z odpowiednią adnotacją o tramwajowej historii ulicy.

Remont jest realizowany w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Koszt inwestycji to 620 tys zł. Prace mają potrwać do końca tego roku.

W efekcie realizacji oprócz wymienionych działań, do zakładu energetycznego zostanie także zgłoszona prośba o zgodę na przeprowadzenie prac konserwacyjnych słupów oświetleniowych przez służby miejskie. Cała inwestycja w ul. Łukasińskiego na Rakowie potrwa do końca br.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że z powodu remontu ul. Łukasińskiego, od środy 28.10.2020 r. do odwołania zostają wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej na Rakowie:

Linie nr 12 i 32 będą kursować na trasie skróconej do przystanku STARY RAKÓW, bez obsługi odcinka ulicy Łukasińskiego do pętli Raków Dworzec PKP.

Linia nr 19

Kierunek Żabiniec: od Kucelina przez Aleję Pokoju aż do Estakady, następnie Aleją Wojska Polskiego do Rakowskiej i dalej bez zmian.
Kierunek Kucelin/Walcownia: od Żabińca do przystanku STARY RAKÓW bez zmian, następnie ulicą Okrzei do Alei Wojska Polskiego i dalej Aleją Pokoju w stronę Dąbia.

Uwaga: linia nr 19 w obu kierunkach będzie wykonywała wjazdy na przystanki RAKÓW DWORZEC PKP przy Skwerze Junaków!

Linia nr 31

Kierunek Cmentarz Komunalny: od Kręciwilka do przystanku STARY RAKÓW bez zmian, następnie ulicą Okrzei do Alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian.
Kierunek Kręciwilk: od Estakady prosto Aleją Wojska Polskiego do Bugajskiej i dalej bez zmian.

Linia nr 35 – od przystanku STARY RAKÓW ulicą Okrzei do Alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian.

Linia nr 36 – od przystanku ESTAKADA prosto Aleją Wojska Polskiego do ulicy Rakowskiej i dalej bez zmian.

Linia nr 80 będzie kursować na trasie skróconej do przystanku STADION RAKÓW, bez obsługi ulic Limanowskiego i Łukasińskiego do pętli Raków Dworzec PKP.

UWAGA! Dla linii nr 19, 31 i 35 zostanie uruchomiony zastępczy przystanek „PRUSA”, znajdujący się na ulicy Okrzei za skrzyżowaniem z ulicą Łukasińskiego.

Szacunkowy okres obowiązywania objazdów: około 5-6 tygodni.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021