StartWiadomość dnia Wiadomości

Uwaga kierowcy, na razie nadal jeździmy z dokumentami przy sobie

Wsiadając do samochodu musimy pamiętać o zabraniu dowodu rejestracyjnego, czy polisy, przypomina Marcin Gąciarek z częstochowskiego WORD-u:

Od 4 czerwca mieliśmy mieć dosyć istotne zmiany w naszych dokumentach i w systemie egzaminowania, niestety jeszcze nie zostały wprowadzone. Dlatego wciąż powinniśmy ze sobą wozić dokumenty od samochodu. Wszystkie, które dotychczas były konieczne, one nadal są obowiązujące. Jeżeli chodzi o egzaminy też nic się nie zmieniło, nie weszły przepisy, które wprowadzały tzw. młodego kierowcę. Wszystko zostaje po staremu, zgodnie z tym, co jest zapisane. Minister na 3 miesiące przed wejściem w życie nowych przepisów będzie nas informował w rozporządzeniu.

Przepisy nie zmieniły się, co oznacza, że nie zwolniły kierowców z obowiązku posiadania dokumentów. System elektroniczny wdrażany w kraju okazał się na razie mało skuteczny. Być może usprawnienia wejdą w życie jesienią, wszystko zależy od Ministerstwa Cyfryzacji. Szczególnie, że zapowiadano więcej zmian:

Bardzo ważnym elementem jest również to, że od 4 czerwca miał się zmienić system redukcji punktów karnych w prawie jazdy. Zostaje to bez zmian. Nadal możemy redukować sobie punkty karne w Łodzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, te szkolenia odbywają się co 2 tygodnie. Każde takie szkolenie, trwające 6 godzin, redukuje 6 najstarszych punktów z naszego konta. Tutaj nic się nie zmieniło (…).

Mówi Marcin Gąciarek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Zostaw komentarz